3e video ‘de blijde geheimen’

De blijde geheimen van de rozenkrans (de 3e video staat vanaf vrijdag 15 mei om 9.30 uur online) Scrol naar beneden voor de eerdere video’s.

Wij nodigen we u uit de blijde geheimen van de rozenkrans mee te bidden. Deze geheimen lenen zich er goed voor om een pelgrimstocht te houden in eigen huis en tuin. Zeker als je de rozenkrans wilt bidden samen met je kinderen is het mooi om een beetje in beweging te zijn. Vaak vinden kinderen en stiekem ook volwassenen het mooi om een scène na te spelen. Met twee personen kun je heel goed uitbeelden dat de engel Gabriel op bezoek komt bij Maria of het bezoek van Maria aan Elisabeth. Ook de geboorte van Jezus is mooi om te spelen, dat kennen we al van het kerstspel. In het vierde geheim wordt Jezus voorgesteld aan God in de tempel en maakt  hij twee oudere mensen, Simeon en Hanna, heel erg blij. En in het laatste geheim raken Jozef en Maria hun zoon kwijt. Hij is twaalf en blijkt in de tempel te zijn achtergebleven terwijl zijn ouders al weer onderweg waren naar huis. Na elke korte scène worden een Onze Vader en 10 weesgegroeten gebeden afgesloten door het Eer aan de vader. Dan volgt de uitbeelding van het volgende geheim. Ter inspiratie kun je eerst ook de video met de rozenkrans meebidden en een paar dagen later je eigen pelgrimstocht vorm geven in huis en tuin. Ik wens u een mooie nieuwe week toe en dat de liefde van Maria u kracht en inspiratie mag geven.

Tagged with: