Sint Vitus Passie, vrijdag 15 juni 20.00 uur in Bonifatiuskerk

Uitnodiging

Het bestuur van de Sint-Vitusparochie nodigt alle parochianen uit om het Sint Vitus Passiespel uit Wetsens bij te wonen, dat eenmalig wordt uitgevoerd in de Bonifatiuskerk in Leeuwarden op 15 juni om 20.00 uur. Entree vrij

Het wordt een heel bijzonder gebeuren. Mis het niet.
U bent van harte welkom. U hoeft zich niet op te geven.

Sint Vituspassie in Bonifatiuskerk

Het instorten van de toren van de Sint Vituskerk in Wetsens in 1842 in beelden en klanken, nu speciaal voor de parochianen van de Sint-Vitusparochie op  

vrijdag 15 juni om 20.00 uur in de Bonifatiuskerk

Wat is het verhaal?

Dagon, Tempel van Dagon, 1000 v. Chr.
Simson staat te midden van een menigte, getekend door mishandeling, blind en aangeslagen. Zijn handen tasten naar de pilaren, schijnbaar om steun te vinden, maar dan trekt hij in een laatste krachtinspanning de pilaren om…. De tempel van Dagon, de tempel van de Filistijnen, stort met luid geraas in…

Wetsens, St. Vituskerk, zondagochtend anno 1842.
Predikster Vitalis preekt op de preekstoel over Simson met zijn lange haren, richter van het volk Israël, sterk door zijn verbond met God. Verleid en verraden… verslagen… Ze preekt vol vuur en kijkt haar gemeente doordringend aan…

Vitalis vertelt: “…en er klonk een luid geraas…” en precies op dat moment, tijdens die preek stort opeens ook de toren van de St. Vituskerk te Wetsens met donderend geraas in …
Predikster Vitalis valt stil, de gemeente gilt en springt op… Paniek alom… Welk onheil treft hen?

Zie ook uitnodiging aan alle parochianen en  www.sintvituspassie

Tagged with: